О радиоклубах, уставе ЛРУ и не только

 

Валерий Марценюк, ut8nv

 

Отчетно-выборная конференция ЛРУ, состоявшаяся 11 декабря 2010 года, одним из пунктов своего решения образовала рабочую группу по выработке проекта изменений и дополнений устава ЛРУ. Координатором группы избран А.Филлипов, ut4nz, гинница, который публично обратился ко всем неравнодушным радиолюбителям, в том числе и ко мне, с обращением о подготовке соответствующих предложений. Для формирования таких предложений пришлось еще раз обратиться к действующему Уставу ЛРУ, в редакции от 17 июля 2006 года.

Ознакомившись с действующей редакцией Устава и сравнив ее с предыдущими, вынужден констатировать, что на настоящий момент времени в Уставе практически не осталось места радиоклубам, как коллективным членам ЛРУ, их как бы не существует и в природе. В то же время юридически они все-таки существуют, поскольку имеют соответствующим образом оформленные сертификаты коллективных членов. Примером может быть радиоклуб ветеранов радиосвязи «Волна», имеющий Сертификат коллективного члена ЛРУ под №45 выданный 10 марта 2004 года.

В действующем же Уставе по поводу коллективных членов говорится следующее

«пункт 4.8. Колективними членами ЛРУ можуть бути колективи пiдприємств, установ, органiзацiй, учбових закладiв рiзних форм власностi, громадськi органiзацiї, якi пiдтримують радiоаматорство в будь-якiй формi та сприяють розвитку та дiяльностi ЛРУ. Рiшення з даного приводу приймається Радою ЛРУ за письмовою заявою керiвника юридичної особи та рiшенням керiвного органу».

Как видите о радиоклубах, как таковых нет ни слова. А в то же время всем известно, что добровольные объединения радиолюбителей «радиоклубы» несут на себе львиную долю радиолюбительской деятельности, в том числе в среде ЛРУ, по проведению соревнований, дней активности,  дипломных программ и так далее.  Вот что пишет Президент ЛРУ ut2ub в ответе на имя uy0ua: «По  поводу  того  что, региональные  клубы  лишены  права  голоса Вы  не  правы! Все  региональные  клубы  входят  в  состав   областных  отделений, на  конференциях  которых  и  избираются  делегаты,  в  той  же  пропорции. Нет  никаких  проблем

И, казалось бы, все правильно, регистрируйтесь в областном ОО и получайте права делегирования на конференцию ЛРУ. Только вот незадача, а как тут быть общеукраинским или международным клубам (пример той же «Волны»), надо наверно всем членам клуба приехать, прописаться и зарегистрироваться членами ЛРУ в одной области. Может быть тогда в словах президента появится хотя бы намек на реальность. Иначе это только словоблудие, направленное на то чтобы похоронить проблему в ее зародыше.

И дополнительно приведу мнение по этому поводу А.Помазова, ur3ltd: «Ведь не секрет, что именно радиолюбительские клубы, как оперативные и местные объединения р/любителей на уровне района и даже города - основная движущая сила радиолюбительства в массы. Областное отделение - в сегодняшнем своем состоянии не способно помочь в решении мало-мальского вопроса отдельного радиолюбителя. Не говоря о решении более серьезных вопросов. А клубы - реально помогают». И чтобы не быть в дальнейшем голословным предлагаю один из возможных вариантов решения проблемы радиоклубов в виде изменения пунктов 4.8, 5.7 и 5.8 Устава (старая и новая редакция приводится ниже в таблице изменений.

В дальнейшем хочу обратить внимание рабочей группы и всех заинтересованных радиолюбителей на абзац третий пункта 5.9 Устава, в котором  изложены полномочия конференции ЛРУ: «- обирає президента, першого вiце-президента та вiце-президентiв, голiв комiтетiв та комiсiй ЛРУ, Раду ЛРУ, ревiзiйну комiсiю строком на два роки; - обговорює та затверджує звiти Ради ЛРУ i ревiзiйної комiсiї;».

Все было бы хорошо, если бы эта норма  выполнялась в полном соответствии с принципами демократического сообщества, однако это не так. Основные претензии к  открытости и порядку отчетов членов Исполкома, программам кандидатов на выборные должности озвучивались и обговаривались (в том числе на конференции 11.12.2011 года) уже неоднократно. Не буду занимать ваше внимание анализом этих претензий и предложений, они довольно обширно излагались в средствах массовой информации, приведу только ссылки на эти публикации размещенные с средствах Интернет, в частности на сайте газеты «Радиоинформ». Кто заинтересуется – посмотрит. (www.radioinform.vn.ua/avtor/lru.html       www.radioinform.vn.ua/noviny/ozdorlru.html

 

www.radioinform.vn.ua/noviny/bobrov.html  www.radioinform.vn.ua/avtor/programa.html   www.radioinform.vn.ua/avtor/liga.html           www.radioinform.vn.ua/avtor/rotacii.html (www.radioinform.vn.ua/avtor/lru_k.html).

Свои предложения по устранению вышеописанных явлений снова же излагаю в нижеприведенной таблице.

Вызывает очень много вопросов и порядок формирования, а потом утверждения бюджета организации. Особенности использования бюджета ЛРУ я в свое время, более или менее, подробно рассмотрел в статье «О конференции, ФРС и бюджете ЛРУ» (www.radioinform.vn.ua/noviny/konf2010.html). Этот материал был изложен в виде открытого письма к Совету ЛРУ, с просьбой обсудить вопрос формирования и использования бюджета на конференции.

Однако, как видите, «воз и ныне там», а бюджет формировался (аналогично и принимался, поскольку времени на его рассмотрение не было) как и ранее – кулуарно. Если же послушать выступления от комитетов (молодежный комитет, коллегия судей), то им всем, реально работающим подразделениям, денег выделяется очень мало (около 10%) от суммы взносов. А куда идут остальные деньги – в основном на нужды Исполкома. Поэтому думаю, что насущным вопросом является изменение порядка формирования бюджета и начинать это формирование нужно снизу – исходя из  предложений комитетов, а потом все остальное (в разумных пределах).    В связи с этим было бы целесообразным создание, так называемого, «бюджетного комитета», поручив ему решение всех вопросов формирования бюджета и вынесение проекта бюджета на Совет или конференцию.  Один из путей решения и этого вопроса снова же приведен ниже в таблице.

 

№ пункта

Текст старой редакции пункта Устава

Текст предлагаемой редакции Устава

4.8

Колективними членами ЛРУ можуть бути колективи пiдприємств, установ, органiзацiй, учбових закладiв рiзних форм власностi, громадськi органiзацiї, якi пiдтримують радiоаматорство в будь-якiй формi та сприяють розвитку та дiяльностi ЛРУ. Рiшення з даного приводу приймається Радою ЛРУ за письмовою заявою керiвника юридичної особи та рiшенням керiвного органу».

 

Коллективними членами ЛРУ можуть бути колективи пiдприємств, установ, органiзацiй, учбових закладiв рiзних форм власностi, громадськi органiзацiї, якi пiдтримують радiоаматорство в будь-якiй формi та сприяють розвитку та дiяльностi ЛРУ, в тому числі міжнародні та загальноукраїнські радіоклуби.

Рiшення з даного приводу приймається Радою ЛРУ за письмовою заявою керiвника юридичної особи, або рiшенням її керiвного органу. Для міжнародних, або загальноукраїнських радіоклубів Раді ЛРУ надається рішення загальних зборів (конференції) радіоклубу. Додатково може надаватись довідка у вигляді списку членів клубу, які являються членами ЛРУ, по регіонах свого проживання  (не менш як 10 регіонів).

5.7

Обласнi (АР Крим, м.м.Київ та Севастополь) вiддiлення ЛРУ можуть створювати свої регiональнi органiзацiї радiоаматорiв (секцiї, радiоклуби, групи спецiалiстiв, тощо), здiйснювати дiяльнiсть згiдно до своїх планiв, кошторисiв та iнших регламентуючих документiв, самостiйно проводити облiк своїх надходжень та витрат, звiтувати перед своїми членами.

Обласнi (АР Крим, м.м.Київ та Севастополь) вiддiлення ЛРУ можуть створювати свої регiональнi органiзацiї радiоаматорiв (міські та районі відділення, секції, тощо), здiйснювати дiяльнiсть згiдно до своїх планiв, кошторисiв та iнших регламентуючих документiв, самостiйно проводити облiк своїх надходжень та витрат, звiтувати перед своїми членами.
Статус регіональної організації обласного відділення можуть отримувати регіональні радіоклуби, згідно поданої заяви та рішення загальних зборів (конференції) обласного відділення.

5.8

 абзац 5

В роботi конференцiї ЛРУ можуть приймати участь представники колективних членiв ЛРУ (по одному вiд кожного) з правом дорадчого голосу.

В роботi конференцiї ЛРУ можуть приймати участь представники колективних членiв ЛРУ (по одному вiд кожного): а) з правом дорадчого голосу при кількості членів ЛРУ менше 50% встановленої норми представництва; б) з правом вирішуючого голосу при кількості членів ЛРУ рівній 50% та більшій по відношенню до встановленої норми представництва. Для підтвердження кількості членів ЛРУ надається відповідна довідка по регіонах.

5.9

Конференцiя ЛРУ:

- обирає президента, першого вiце-президента та вiце-президентiв, голiв комiтетiв та комiсiй ЛРУ,  Раду ЛРУ, ревiзiйну комiсiю строком на два роки;

   - обговорює та затверджує звiти Ради ЛРУ i ревiзiйної комiсiї;

Конференцiя ЛРУ:

- обирає президента, першого вiце-президента та вiце-президентiв, голiв комiтетiв та комiсiй ЛРУ,  Раду ЛРУ, бюджетну та ревiзiйну комiсiю строком на два роки. Обрання президента, віце-президентів та голів комітетів проводиться з обов’язковим дотриманням принципів демократичного суспільства (попереднього оголошення та обговорення в ЗМІ программ діяльності на наступний звітний період);

   - обговорює та затверджує звiти Ради ЛРУ, бюджетної та ревiзiйної комісії. Звіти президента, віце-президентів та голів комісій попередньо (за місяць до дати проведення конференції) публікуються в ЗМІ;

6.3

абз.3

Щорiчнi членськi внески використовуються згiдно до кошторисiв, затверджених вiдповiдними Радами.

Щорiчнi членськi внески використовуються згiдно до кошторисiв розробленими бюджетними комісіями та  затверджених вiдповiдними Радами. Рада ЛРУ щорічно затверджує бюджет організації. Бюджетна комісія не пізніш як за місяць до дати затвердження на основі пропозицій комітетів, членів виконкому та окремих членів ЛРУ формує проект бюджету і виносить його на обговорення через ЗМІ.

7.

РОЗДIЛ 7.

                                             РЕВIЗIЙНА КОМIСIЯ

РОЗДIЛ 7.

                                             РЕВIЗIЙНА ТА БЮДЖЕТНА КОМІСІЇ

7.2.

  Ревiзiйна комiсiя:
    - щорiчно проводить перевiрки дiяльностi Виконкому  i  Ради ЛРУ та рiчну iнвентаризацiю майна ЛРУ;

 

 

                                               

Ревiзiйна комiсiя:
    - щорiчно проводить перевiрки дiяльностi Виконкому  i  Ради ЛРУ, з наданням висновків щодо виконання ними окремих статутних форм діяльності (пункт 2.3 Статуту), проводить рiчну iнвентаризацiю майна ЛРУ;

7.4

Новий пункт

Формування річного бюджету ЛРУ здiйснює  бюджетна комiсiя, яка обирається конференцiію ЛРУ термiном на два роки в складi не менше трьох членiв (голова, члени комiсiї), якi не входять до складу керiвних органiв ЛРУ.   Голова бюджетної комiсiї обирається на засiданнi комiсiї.
   Бюджетна комісія здійснює формування проекту бюджету за пропозиціями комітетів, виконкому та окремих членів ЛРУ і виносить його на затвердження ради ЛРУ. Члени бюджетної комiсiї можуть брати участь в роботi конференцiї ЛРУ з правом вирiшального голосу, а в засiданнях Ради та Виконкому ЛРУ - з правом дорадчого голосу.

                     

                                            М.Вінниця, 25 грудня 2010 року

Рейтинг@Mail.ru