Завершуємо роботу над новим Регламентом

 

Ініціативною групою, створеною Вінницьким обласним радіоклубом (ВОСТР) завершено аналіз проекту Регламенту. За результатами аналізу підготовлено Порівняльну таблицю змін та відкориговано текст проекту Регламенту. З текстом від НКЕК, текстом від ВОСТР та проектом нової таблиці потужностей і частот можна ознайомитись за нижченаведеними посиланнями:

 

Проект Регламенту від НКЕК:  www.mwp.org.ua/attach/nkekregl.pdf

 

Проект Регламенту від ВОСТР: www.mwp.org.ua/attach/reglvostr.pdf

 

Таблиця потужностей і частот: www.mwp.org.ua/attach/regltabl.pdf  

 

Про нові частоти дивись нижче таблицю порівняння!

 

Просимо усіх небайдужих радіоаматорів України підтримати наші правки до нового Регламенту шляхом надсилання нових звернень на адресу НКЕК. Форма Звернень, адреси та дати надсилань наведені нижче. Не будьте байдужими!!! Наша попередня акція дала більше 50 звернень в НКЕК і змусила її співпрацювати із представниками радіоаматорської спільноти.

 

Для інформації

Ми узгодили зміни до усіх розділів Регламенту та ввели в проект новий 12-й розділ, які стосується антенно-фідерних засобів. Цей розділ в нашому проекті записано наступним чином:

XII. Встановлення та експлуатація антенно-фідерних пристроїв і допоміжного устаткування, що забезпечує аматорський радіозв’язок.

12.1. Встановлення антенно-фідерних пристроїв та допоміжного устаткування що забезпечує аматорський радіозв’язок (надалі - АФП) здійснюється за згодою власників об’єкта нерухомості, в порядку, що встановлюється рішенням органа управління у сфері будівництва та комунального господарства у відповідності з індивідуальним або типовим проектом. Для отримання згоди на встановлення АФП оператор АРС має надати національний експлуатаційний документ АРС та у разі необхідності індивідуальний або типовий проект

12.2. Організація, з якою укладено угоду на експлуатацію і ремонт житлового (нежитлового) будинку (споруди, будівлі, приміщення, тощо), не має права перешкоджати оператору АРС, який зареєстрований, проживає або має право користуватись відповідно до діючого законодавства житловим (нежитловим) приміщенням будинку, будинком (спорудою, будівлею, житловим приміщенням, тощо), у встановленні на даху будинка (споруди, будівлі, приміщення, тощо) АФП та проведення технічного обслуговування АФП.

Також в текст проекту введено такий термін як „керуючий радіооператор”, де:

=керуючий радіооператор – радіоаматор, уповноважений юридичною або фізичною особою - власником аматорської радіостанції (далі - керуючий радіооператор), який відповідно до законодавства України відповідає за експлуатацію аматорської радіостанції;

Та відповідно введено  новий пункт:

7.21. Керуючий оператор АРС має право допустити до роботи на своїй АРС особу, що має кваліфікацію радіоаматора категорії А, В та С, або не має відповідної кваліфікації з метою навчання, за умови забезпечення безперервного контролю за роботою такої особи на станції. При цьому така особа може проводити радіозв’язок видами, у смугах частот та потужністю, що відповідають категорії основного оператора АРС. При проведені навчальних зв’язків використовується позивний сигнал оператора АРС з ознакою /е (education - навчання),  або позивний колективної АРС.

 

Враховуючи ситуацію, що чиновники  комісії вже здійснили кроки до формування підконтрольної їм, так званої, „ініціативної групи” у складі окремих представників ЛРУ, ВРЛ та ЦЕРР і відмітають участь інших організацій до роботи над Регламентом то просимо усіх небайдужих радіоаматорів України підтримати наші правки до нового Регламенту шляхом надсилання нових звернень на адресу НКЕК. Форма Звернень, адреси та дати надсилань наведені нижче та знову ж таки є на сайті газети в пункті 60 „Поточної інформації. Не будьте байдужими!!! Наша попередня акція дала більше 50 звернень в НКЕК і тому змусила її співпрацювати із представниками усієї радіоаматорської спільноти України, а не з окремими вибраними НКЕК її представниками. На підтвердження цих слів наведемо відповідь комісії одному із представників нашої спільноти.

 

НКЕК у своєму репертуарі

16 січня 2023 року НКЕК надіслало на адресу радіоаматорського об'єднання "RadioHub NURE" лист наступного змісту.

=Розглянувши Ваші пропозиції (вх. НКЕК від 05.01.2023 №343) щодо проекту постанови НКЕК «Про затвердження Регламенту аматорського радіозв'язку України» (далі - проект Регламенту), повідомляємо наступне. 22.12.2022 було проведено I етап громадського обговорення проекту Регламенту з представниками аматорської спільноти, де було запропоновано створити ініціативну групу у рамках ГС "Всеукраїнська радіоаматорська Ліга", ГО "Ліга радіоаматорів України", ГО "Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства" для доопрацювання редакції Регламенту з урахуванням зауважень та пропозицій, які будуть надіслані до ініціативної групи. Пропонуємо долучитись до ініціативної групи та прийняти активну участь щодо питань доопрацювання проекту Регламенту. На нараді запропоновано надіслати взаємоузгоджений ініцітивною групою проект редакції Регламенту до НКЕК у термін до 20.01.2023.

             Член НКЕК Олександр БІСЮК=

 

Читаючи цю відповідь доводитьс констатувати, що чиновники НКЕК (як і інші чиновники влади) реалізують звичну спробу утворити лояльну до себе „ініціативну групу” із окремих представників ЛРУ та ВРЛ, грубо ігноруючи представників інших громадських організацій. Ну що ж, імена учасників цієї групи стануть з часом відомі радіоаматорському загалу і їхній діяльності буде надана відповідна оцінка за параметрами узгодженого ними нового Регламенту.

 

 

Проект індивідуального звернення радіоаматора в НКЕК

 

 НКЕК О. Животовському

03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 3,

Е-майл: e_zvernen@nkrzi.gov.ua

                              Радіоаматора  ПІБ

Радіоаматорський кличний -  ______

         Домашня адреса, моб.тел.

 

 

 

З А Я В А (ЗВЕРНЕННЯ)

 

Шановний пане Олександре!

Я, являюсь членом Громадської спілки Всеукраїнська Радіоаматорська Ліга в Рівненській області. На сайті НКЕК я прочитав інформацію про прийняття НКЕК Рішення №205 від 2 листопада 2022 року „Про затвердження Проекту нового регламенту аматорського радіозв’язку України” та про терміни його обговорення із радіоаматорському громадськістю України. Ознайомившись із текстом проекту нового Регламенту та його додатками я прийшов до висновку про необхідність коригування положень цього проекту в інтересах розвитку радіоаматорського руху в Україні. Особисто я підтримую такі коригування та текст Регламенту розробленого ініціативною групою, створеною Вінницьким обласним радіоклубом. Текст Регламенту із змінами наведено за посиланням:  http://www.mwp.org.ua/attach/reglvostr.pdf  та http://www.mwp.org.ua/attach/regltabl.pdf .

Прошу застосувати при розгляді цього Звернення норми статті 18 Закону України „Про звернення громадян”, а саме: забезпечити право заявникаособисто викласти аргументи особі, що перевіряє ... заяву чи скаргу; брати участь у перевірці поданої заяви чи скарги ... ; знайомитися з матеріалами перевірки; бути особисто присутнім при розгляді .... заяви чи скарги;.... Для забезпечення присутності при розгляді звернення прошу завчасно повідомити мене про час, місце проведення розгляду (пропоную провести у вигляді публічного обговорення за прикладом НКРЕКП).

Інформацію про реагування на Звернення прошу надіслати у встановлені статтею 20 Закону України „Про звернення громадян” терміни за адресою:

  (сюди вписати своє ПІБ та домашню адреса), а також в копії на електронну пошту (вказати).                                                  

Підпис                                                                                ПІБ  

        Дата 

 

 

Інструкція щодо відправлення листа

 

1.Лист донабирається (зміни) та роздруковується.

2. Лист підписується та ставиться дата і надсилається Укрпоштою з описом вкладення та повідомленням про вручення.

3. Можна надіслати електронне звернення

4. Якщо є цифровий підпис, то текст вставляється в поле електронного листа, підписується та відсилається  і наступні кроки можна опустити.

4 Якщо цифрового підпису немає, то роздрукований лист з особистим підписом сканується, або фотографується та зберігається у файлі з розширенням jpg, можна в інших графічних, або pdf).

5.Збережений файл прикріпляється до електронного листа з темою „Звернення (ПІБ)___________ до НКЕК щодо нового Регламенту.

6.Лист надсилається за адресами: e_zvernen@nkrzi.gov.ua , I.protasenko@nkrzi.gov.ua , logvinenko@nkrzi.gov.ua і в копії ut8nv@ukr.net

7. Усі радіоаматори змінюють свої реквізити, а текст - за бажанням (окрім останніх двох абзаців).

 

Термін надсилання електронного звернення – до 23 -31 січня 2023 року!!!

 

 Таблиця порівняння частот

 

Україна

Регламент МСЕ (спотворено, дивись нижче)

Таблиця Плану радіочастот України

435 - 495 МОРСЬКА РУХОМА 5.79 5.79A Повітряна радіонавігаційна 5.72 5.82

435 - 495 МОРСЬКА РУХОМА Повітряна радіонавігаційна У009 У016 У031 У093

 

МСЕ

Район 1

435–472
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
Воздушная радионавигационная 5.77
   5.82

472-479
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
Любительская 5.80
A
Воздушная радионавигационная 5.77 5.80
   5.80B 5.82

479-495
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79 5.79А
Воздушная радионавигационная 5.77
   5.82

 

5.80A Максимальная эквивалентная изотропно излучаемая мощность (э.и.и.м.) станций любительской службыспользующих частоты в полосе 472-479 кГц, не должна превышать 1 Вт. Администрации могут увеличить этот пределэ.и.и.м. до 5 Вт в частях своей территории, расположенных на расстоянии более чем 800 км от границ Алжира, Саудовской Аравии, Азербайджана, Бахрейна, Беларуси, Китая, Коморских Островов, Джибути, Египта,
Объединенных Арабских Эмиратов, Российской Федерации, Исламской Республики Иран, Ирака, Иордании, Казахстана, Кувейта, Ливана, Ливии, Марокко, Мавритании, Омана, Узбекистана, Катара, Сирийской Арабской Республики, Кыргызстана, Сомали, Судана
, Туниса, Украины и Йемена. В этой полосе частот станции любительской
службы не должны причинять вредных помех станциям воздушной радионавигационной службы или требовать
защиты от них. (ВКР-12)

 

Україна

Регламент МСЕ (спотворено, дивись нижче)

Таблиця Плану радіочастот України

5250 - 5450 ФІКСОВАНА РУХОМА, за винятком повітряної рухомої

5250 - 5450 ФІКСОВАНА РУХОМА, за винятком повітряної рухомої У016 У031 У093

 

МСЕ

Район 1

5 2505 275
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением
воздушной подвижной
Радиолокационная 5.132А
  5.133A

5 2755 351,5 ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной

5 351,55 366,5 ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Любительская 5.133В

5 366,55 450 ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной

 

5.133В Максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих полосу частот 5351,5-5366,5 кГц, не должна превышать 15 Вт (э.и.и.м.). Однако в Районе 2 в Мексике максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих полосу частот 5351,5-5366,5 кГц, не должна превышать 20 Вт (э.и.и.м.).

 

 

 

 

Привид перемоги на радіоаматорському фронті

22 грудня 2022, 16:08:24, від "Pavlo Tarasovych UT1KY" <ut1ky@ukr.net>:

Сьогодні в МІІТ відбулося обговорення проекту регламенту. Були присутні радіоаматори (ті хто написав позивні): ur3lcm, ut1ky, ut7kf, uz7rr, ur5sti, ur5xod, ur1ra, us8idz, ut2ub. Радіоаматори відстояли можливість регламент доробити так як ми бачимо, але без дуже величезних амбіцій!! Вибороли: зміна потужності; упростити роботу ктк як не репресивного органу з створенням при радіоклубах своїх ктк; можливість реєструвати колективки фізичним особам; можливість встановлювати антени на будинках та  земельних ділянках володінь де виданий дозвіл за місцем проживання; і т.д. Пишемо історію друзі. До 8 січня потрібно надіслати  ваші пропозиції до регламенту!!! Оновлений і прогресивний!! Ми вибороли самі собі зробити регламент!!! Адреса для надсилання пропозицій до 8.01.23 walmar.ua.fm<br>

 

Координати автора для консультацій: тел.096-890-50-29, 050-677-34-27 та емайл walmar@ua.fm