Привид перемоги на радіоаматорському фронті

22 грудня 2022, 16:08:24, від "Pavlo Tarasovych UT1KY" <ut1ky@ukr.net>:

Сьогодні в МІІТ відбулося обговорення проекту регламенту. Були присутні радіоаматори (ті хто написав позивні): ur3lcm, ut1ky, ut7kf, uz7rr, ur5sti, ur5xod, ur1ra, us8idz, ut2ub. Радіоаматори відстояли можливість регламент доробити так як ми бачимо, але без дуже величезних амбіцій!! Вибороли: зміна потужності; упростити роботу ктк як не репресивного органу з створенням при радіоклубах своїх ктк; можливість реєструвати колективки фізичним особам; можливість встановлювати антени на будинках та  земельних ділянках володінь де виданий дозвіл за місцем проживання; і т.д. Пишемо історію друзі. До 8 січня потрібно надіслати  ваші пропозиції до регламенту!!! Оновлений і прогресивний!! Ми вибороли самі собі зробити регламент!!! Адреса для надсилання пропозицій до 8.01.23 walmar.ua.fm<br>

 

Инсайдерська інформація від 21 грудня 2022 року

 

7аа                                                                                        Ответить

22,12,22 о 14.00 відбудеться громадське обговрення регламенту в НКРЗІ, Дистанційно через зум. Будуть представникі всіх спільнот, хто подавав зміни (це яких ????). На жаль підьєднати абсолютно всіх бажаючих нема технічної можливості.

В регламент внесені деякі зміни. Але як виявилося його тре переробляти тотально. З цієї причини пропонують прийняти яке щоб люди могли подовжити дозволи. Але на протязі пів року внести всі необхідні зміни .Той сирий регламент, що пропонується прийняти розроблялся  декількома людьми з врл,лру і цєрр. Після поропозицій від нас (НАМз:), вінничан, миколаївців та інших з'ясувалось що там тьма-тмуща змін. І якщо їх всі вносити то це на роки. І не буде за цей час жодної ліцензії. З цієї причини нкрзі пропонує прийняти як є, хоч воно і сире .

 

І як потрапити в той зум? чи зумить знову будуть ті, які балачки балакали ..,

 

Us8idz

Есть инсайд, что Игорь Протасенко сегодня получил команду разослать приглашения на завтрашнєє заседание нескольким явным неадекватам. Зто сделано специально, стоит задача продемонстрировать неадекватность радиолюбителей. По всей видимости, кому-то из профессиональных участников рьінка коммуникаций понадобились некоторьіе из наших полос частот. Просто так в зтой конторе ничего не делается.

 

Про взаємодію із НКЕК

Валерій Марценюк, UT8NV

2 листопада 2022 року нова (стара) Національна комісія перейменована із НКРЗІ в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, прийняла Рішення, яким запустила процес надання легітимності проекту своєї ж Постанови «Про затвердження Регламенту аматорського радіозв`язку України».

Організована Вінницьким обласним радіоклубом ініціативна група підготувала перше Звернення на адресу НКЕК та запустила процес надсилання на адресу комісії ряду колективних та індивідуальних звернень за прикладом  наведеним на сторінці http://www.mwp.pp.ua/noviny/nkekreg.html . Звернення ініціативнї груп наведено нижче.

 

Голові НКЕК О. Животовському

03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 3,

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах

 електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

 

З А Я В А (ЗВЕРНЕННЯ)

Шановний пане Олександре!

Ініціативна група радіоаматорів України, створена за ініціативою Вінницького обласного радіоклубу, ознайомилась із текстом проекту нового Регламенту та його додатками і от що з того вийшло. Так в Таблиці 7 Додатку 2, яка називається "Характеристики аматорських систем, які працюють у смугах частот 135,7–137,8 кГц та 472–479 кГц" вказана типова потужність передавача  20 дбвт.  Режими роботи на цих частотах вказано, як незатухаюча хвиля (CW) Морзе 10–50 Бод, повільна хвиля Морзе ≤ 1 Бод CW та режими зі слабким сигналом. Режими із слабким сигналом передають тільки інформацію, яка необхідна для підтверджения радіоконтакта. Найбільш широко використовуються режими зі слабким сигналом типу WSPR і JT65. Однак при подальшому ознайомленні з  таблицею 12, яка називається "Дозволені смуги радіочастот, максимальні рівні вихідної потужності та види зв’язку", читаємо що там вказано не обидва, а тільки один діапазон 0,1357 - 0,1378 з режимом роботи - SSB, DIGI та максимальною випромінювальною потужністю усього 1 Вт. Причому, замість режиму CW для смуги усього 2,1 кгц в таблиці 12 вказано режим SSB (?!!!). Щодо потужностей, то Регламент міжнародного союзу електрозвязку  вказує, що рівні максимальних потужностей визначаються кожною Адміністрацією країни-члена МСЕ. Окрім того, максимальні потужності для смуги частот УКХ діапазонів, як правило, обмежені параметрами обладнання, а їх значення зазвичай нижче дозволеного Адміністрацією. І тут теж явна нестиковка, тому що, наприклад, навіть переносні станції Ваофенг на 144 і 430 мгц мають максимальну потужність 8 ват, а запропонований Регламент дозволяє тільки 5 ват. І це не кажучи вже про промислові стаціонарні станції, які мають потужність 50 ват і більше.

Більше того, потужність АРС таблицею 12 Додатку 2 обмежена тільки 40, 100 і 200 ватами для усіх трьох категорій (радіоаматор, початківець, учень), а на УКХ взагалі тільки 5 ватт для усіх трьох категорій, немає нових діапазонів рекомендованих МСЕ для 1 регіону 472 – 479 кГц, 5.351 – 5.366 МГц, розширення діапазону 50 мгц до 54 мгц, 69.9 – 70.5 МГц, 1296 Мгц, тощо.  І це тільки невелика частина зауважень до запропонованого проекту Регламента.

Але найбільш вражає той факт, що запропонований текст Регламенту не тільки не наближає нас за параметрами потужностей та діапазонів до Регламентів країн Європейського союзу, але й створить передумови майже повного зникнення радіоаматорства в Україні. Чого варто тільки та обставина, що впровадження в дію норм частин 5 та 6 нового Регламенту поставить кожного із радіоаматорів України перед необхідністю отримати  довідку про здачу іспитів за екзаменаційними білетами,

6.4. Особа, яка має намір експлуатувати АРС, особисто через уповноважений ним орган або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до філії УДЦР (далі – Філії) відповідного адміністративно-територіального регіону за зареєстрованим місцем проживання із замовленням на отримання гармонізованого експлуатаційного документа АРС (додаток 9). .....

6.4.1. До замовлення про отримання гармонізованого експлуатаційного документа АРС додаються: довідка про складання кваліфікаційного іспиту; декларація про відповідність технічних характеристик РО зі складу АРС характеристикам типових аматорських систем з висновком КТК;

6.4.3. Подані документи реєструються, перевіряються на відповідність установленим формам, на повноту та правильність їх оформлення, відповідність характеристикам аматорських систем.

Інакше кажучи, щоб отримати відповідний гармонізований експлуатаційний документ радіоаматора, усі діючі радіоаматори України, у кого завершився термін попередньої ліцензії (а можливо й усі одночасно, за бажанням НКЕК),  будуть змушені знову здати певні іспити, для того щоб отримати відповідну довідку а в подальшому і гармонізований екзаменаційний сертифікат радіоаматора від УДЦР.

Судячи з усього, якщо цей Регламент буде прийнятий в існуючому вигляді, то враховуючи вік більшої частини радіоаматорів України (із „радіохуліганським” минулим 60—70 років 20-го століття) то напрошується один логічний висновок – українське радіоаматорство на задекларованому шляху в Європейський союз буде знищене назавжди!!!

Враховуючи вищевикладене Прошу застосувати при розгляді цього Звернення норми статті 18 Закону України „Про звернення громадян”, а саме: забезпечити право заявника: особисто викласти аргументи особі, що перевіряє ... заяву чи скаргу; брати участь у перевірці поданої заяви чи скарги ... ; знайомитися з матеріалами перевірки; бути особисто присутнім при розгляді .... заяви чи скарги;.... Для забезпечення присутності при розгляді звернення прошу завчасно письмово повідомити нас про час, місце та можливість відеофіксації проведення розгляду (бажано у вигляді публічного обговорення за прикладом НКРЕКП).

Інформацію про реагування на Звернення прошу надіслати у встановлені статтею 20 Закону України „Про звернення громадян” терміни за адресою: Марценюк Валерій Пантелеймонович, мінниця, а/с 13 індекс 21014, а також в копії на електронну пошту walmar@ua.fm.

За дорученням ініціативної групи радіоаматорів України у складі П.Тарасовича UT1KY, В.Новицького US7IO,  С.Волошина UT8IAI, В.Гнатовського UT7NS, М.Мазура UT5UM, Р.Олексійчук UR5KDK.

Додаток: Пропозиції змін та уточнень до проекту Регламенту аматорського радіозв’язку України на 5 листах.

Голова ради Вінницького обласного радіоклубу,

к.т.н., головний редактор газети „Радіоінформ”     Валерій Марценюк, UT8NV.

    11 листопада 2022 року.

 

 

Знаючи з практики методику роботи наших чиновників і розуміючи, що відповіді не буде без додаткового стимулювання 13 грудня автором, як підписантом звернення від ініціативної групи надісланим в комісію 11 листопада 2022 року, було сформовано та надіслано через урядовий контактний центр запит (скарга) наступного змісту:

 

Надіслано в Урядовий контактний центр 13/12/2022

Текст запиту

 =10 листопада 2022 року на адресу керівника  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) О.Животовського за підписом голови ради громадської організації "Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб" Марценюка В.П. було надіслано електронне звернення ініціативної групи радіоаматорів України із зауваженнями та пропозиціями щодо громадського обговорення проекту нового „Регламенту радіоаматорського зв’язку України”. Електронне Звернення було продубльоване 15 листопада 2022 року у письмовому вигляді на поштову адресу комісії з описом вкладення та повідомленням про вручення.

У Зверненні була викладена вимога заявника щодо дотримання при розгляді Звернення норм статтей 18 (розгляд у присутності заявника) та 20 (терміни розгляду) Закону України "Про звернення громадян". Однак станом на 13 грудня 2022 року (місячний термін розгляду при відсутності обгрунтувань щодо продовження терміну) жодної реакції НКЕК на подану Заяву (Звернення) не отримано?!!!

     Прошу повідомити про причини порушення керівництвом НКЕК норм статей 18 та 20 Закону України "Про звернення громадян". Відповідь з вказаного приводу прошу надіслати у письмовому вигляді на адресу: 21014, мінниця, а/с 13 Марценюк В.П.= Прикріплені файли:   Лист в НКЕК від 09.11.2022 року.pdf

 

Звертаюсь до усіх радіоаматорів, котрі підтримали акцію «За європейський Регламент України» і не отримали жодного реагування на своє Звернення перейти до наступного кроку і надіслати аналогічний (дивись вище) Запит (скаргу) на адресу Урядового контактного центру https://ukc.gov.ua/appeal/appeals. Там потрібно:

1. Зареєструватись та перейти до формування Звернення;

2. Вибрати рубрику "Дотримання законності, ...".

3. Ввести населений пункт Київ (центральний апарат)". 

4. Вставити вищенаведений текст із вашою адресою;

5. Пприкріпити файл вашого першого звернення.

6. Відіслати Звернення на дату вашого першого звернення (місяць плюс 2 дні).

Термін надсилання скарги на УКЦ – до 30 грудня 2022 року!!!

 

 

Так от, вже в четвер 15 грудня 2022 року я отримав дзвінок від керівника відділу ліцензування комісії Ігора Васильовича з бажанням обговорити ситуацію. Розмова почалася із посилань на те, чого вони не можуть (а швидше - не хочуть вирішувати)

1. Нові частоти - не дозволяє Генштаб (так зверніться з посиланням на міжнародний Регламент, то отримаєте відповідь із якою можна далі працювати)..

2. Потужності - обгрунтувань підвищення вимагає Мінздрав (запропонував зробити запити в Європейські країни і в подальшому посилатись на їхні норми та відповіді).

3.Антени - не їхня парафія - обгрунтувать буде вимагати Мінюст (та дайте в Регламенті посилання на нормативні документи ОСББ чи міністерств).

З розмови стало відомо, що в комісію надійшло біля 50 звернень радіоаматорів і клубів. А вже 16 грудня я отримав на електронну пошту відповідь датовану тим же 13 грудня 2022 року. Дуже цікава відповідь  з приводу частот та усього іншого (дивись нижче).

 

Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб
а/с 13, м. Вінниця, 21014

Розглянувши Ваші пропозиції (вх. НКЕК від 11.11.2022 № 16588) щодо проекту постанови «Про затвердження Регламенту аматорського радіозв'язку України» (далі - Регламент), повідомляємо наступне. Відповідно до статті 42 Закону України "Про електронні комунікації" План розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні (далі - План) розробляється центральним органом виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра на підставі пропозицій, які може надати до них будь-яка організація, у тому числі і радіоаматорська. Згідно з статтею 5 Закону України "Про електронні комунікації", Кабінет Міністрів України затверджує вищезгаданий План.

Враховуючи зазначене, радимо звернутись до центрального органу виконавчої влади у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру з пропозицією щодо внесення змін до Плану.

Що стосується інших ваших пропозицій, зазначених в вашому листі, під час громадського обговорення з представниками радіоаматорських організацій проекту Регламенту, ці питання будуть розглянуті, результат обговорень буде оприлюднено на офіційній сторінці НКЕК.

                                                                        Член НКЕК Олександр БІСЮК

 

Зверніть увагу, шановні колеги, хто нам рекомендує і куди потрібно звертатись з приводу внесення змін до частотного плану. А також на те, що, виявляється будуть обговорення із невідомими нам представниками якихось (явно ручних – чи не ЛРУ це?) радіоаматорських організацій, а нас буде просто поставлено до відома?!!!!!!! Але чи це їм вдасться, залежить тільки від нас.

 

= Борітеся , брати мої, вам Бог помагає! =

 

Опісля цього другого кроку боротьби (запит-скарга в УКЦ) буде наступний третій крок – Звернення до Уповноваженого з прав людини про притягнення до відповідальності порушників чинного законодавства України!!! Не виключено і Звернення до Президента України, щодо спотворення чиновниками НКЕК процессу імплементаці в радіоаматорську практику європейських норм діяльності громадських обєднань.

 

Координати автора для консультацій: тел.096-890-50-29, 050-677-34-27 та емайл walmar@ua.fm