Голові державної адміністрації

                                                                                 Вінницької області          Джизі М.В.

                                                                                 21100, м.Вінниця, вул..Соборна,70

 

 

Звернення ювілейної радіоаматорської конференції

 

Шановний Микола Васильович!

 

5-го травня 2012 року в місті Жмеринка в рамках заходів до 100-річчного ювілею зародження радіоаматорства на Україні і при організаційній підтримці Жмеринської міської ради пройшла ювілейна конференція радіоаматорів Вінниччини. На конференції були присутні радіоаматори з міст Вінниці. Жмеринки, Могилів-Подільського, Гайсина, Хмільника, представники Жмеринської міськради та громадської спільноти міста, засоби масової інформації. В рамках заходу було розглянуто ряд питань пов’язаних з історією міста Жмеринки, в тому числі  побудовою в 1912 та роботою з 1912 по 1914 рік у цьому місті двох аматорських радіостанцій іскрового телеграфу. Ці станції побудував наглядач Жмеринського станційного телеграфу Сергій Степанович Жидковський (для довідки перша аматорська радіостанція в Росії вийшла в ефір тільки в 1925 році з міста Нижній Новгород).

 В подальшому були розглянуті питання поточної діяльності радіоаматорської спільноти на території Вінницької області. Конференція констатувала, що, на жаль, порівняно з періодом Радянської України в нашій незалежній державі  звернуто цілий ряд програм технічного розвитку молоді, в тому числі на базі районної ланки освіти. Якщо раніше при станціях юних техніків, будинках творчості, та окремих шкіл безперебійно функціонували гуртки технічної творчості, в тому числі і колективні радіоаматорські станції, то в поточний період ці гуртки зникли майже повсюдно. В результаті наша країна невпинно перетворюється з країни, яка відрізнялась високим рівнем електронної та радіо освіти в сировинний придаток інших розвинених країн. 

В той же час підтримка владою радіоаматорської спільноти області дозволила б вирішити ряд нагальних питань розвитку держави. В розвинених країнах аматорські радіостанції окрім питання підняття загального рівня електронної освіти молоді, вирішують також питання  мовної освіти і  налагодження резервних  комунікацій зв’язку у випадку надзвичайних ситуацій.  Так наприклад, молодіжні колективні радіостанції можна використати у закладах освіти для мовного стажування з беспосереднiм спiлкуванням з "носiями" iноземних мов, оскільки значна частина зв’язків проводиться в ефірі на англійській, нiмецькій, iспанській, французській та iталійській мовах.  Ці ж радіостанції можна одночасно використовувати у системі МНС, шляхом організації мережі резервного зв’язку.

Виходячи з викладеного конференція звертається до обласної влади з проханням розглянути вищенаведені пропозиції та надати відповідну практичну підтримку радіоаматорській спільноті Вінницької області шляхом розробки обласної програми (за певною аналогією) під назвою „Шкільний трансивер в системі МНС Вінниччини”.     

Для довідки: „трансивер” – це приймально-передавальний апарат для проведення радіозв’язку.

 

Марценюк В.П.

Тел.050-677-34-27, 57-65-09

Поштова адреса: 21021, м.Вінниця, а/с 2147

 
За дорученням Конференції:

Співголова Оргкомітету ювілейних заходів, ___(підпис)________

головний редактор газети „Радіоінформ”, к.т.н., доцент 

  Рейтинг@Mail.ru